Tek Gecelik Kadın Kokusu

2012-11-04 22:24:00

mc donald's'larda verilen tek sıkımlık soslara benzetirim ben tek gecelik kadınları da, kokularını da.

tek gecelik sosların lezzeti o anlıktır. asla bir sonraki gün hatırlanmaz. hiç kimse birkaç ay önceki, hatta bir gün önceki tek sıkımlık sosların kıvamından, lezzetinden bahsetmez; hayatında sayılı kez tek sıkımlık sos kullanmışların dışında.

tek gecelik kadınların da, sosların da hepsi birbirine benzer. tatları aynıdır, kokuları yabancıdır, yemekten önce yenilen ara sıcak gibidir. ne kadar güzel görünse de asla tam anlamıyla doyurmaz. hep bir şeyler eksik kalır. tek gecelik kadını soyup çıkardığınız tek gecelik seks, o akşamın tek sıkımlık sosudur.

neden "tek gecelik kadın" değil de "tek gecelik kadın kokusu"..?

işte inceliği de ordadır işin. koku dediğiniz şey bir süre sonra burnun hissedemediği bir şey haline gelir değişmedikçe. bir şeyin kokusunu uzun süre alırsanız o kokuyu aldığınızı bile fark edemez hale gelirsiniz. buna alışkanlık da diyebiliriz. alıştığı şeyi fark edemez insan çoğu zaman. tek gecelik kadınların kokusuna asla alışamazsınız. hepsi yabancıdır. hepsi birbirinin benzeri veya aynısıdır sizin için. teorik olarak farklı olsa da kokuları, o kokuyu algıladığınızda beyninizde uyarılan noktalar, düşüncelerinizi tesirine alan noktalar size hep aynı eksikliği hissettirir.

24 saat bile sürmez tek gecelik kadının kokusu. ne yalnızlığı bitirir ve sizi daha kalabalık biri yapar; ne de içine düşürdüğü daha büyük boşluğun farkında olmanızı sağlar. her seferinde bilmediğiniz köşelerden farklı umutlar taşıyarak koklamaya başlarsınız önce. sonra ilk koklayışınızın sebebini bile hatırlamazsınız sonrakilerde. içinde kaybolduğunuz boşluk sizi kaybetmiştir kendi içinizde. artık yalnızlığınızla yüzleşmemek için tek gecelik kadınlarla birliktesinizdir ilk amacınızın aksine. farklı maskeler takarak gizlemeye çalışırsınız o halinizi. yalnız olmadığınızı kanıtlamak için kendinize, etrafınıza ne kadar çok insanla birlikte olabileceğinizi göstermeye çalışırsınız. gerçek ne acıdır ki tek bir kadına bile sahip değilsinizdir!

kokusunu içine işlettiğiniz, kokusunda eridiğiniz biri yoktur. her kokunun bir algı süreci vardır. kokuyu ilk aldığınızda duyulan ilk an, sonraki 15 dakika, sonraki 1 saate kadar olan kısım ve daha sonraki süreç. tek gecelik kadınların kokularındaki bu süreci asla ayırt edemezsiniz. burnunuza gelen şey ten veya en pahali parfümlerin kokusu olsun fark etmez, yine de ucuz pazar malı kokular gibi kimliksizdir. istediğiniz şey o koku ne kadar güzel görünürse görünsün koklamak değildir. o kokudan bir an önce kurtulmaktır.

sarıldığınız şeye aidiyet hissetmezsiniz. ait olmak da istemezsiniz. kasıklarında çoğaldığınız şey ne kadar güzel olursa olsun ve birbirinize o geceyi daha güzel göstermek için ne kadar sarılırsanız sarılın, aslında bir an önce bırakıp gitmek içindir hepsi. önce ona, sonra etrafa ne kadar güzel bir şeyler yaşadığınızı haykırmak için kendinizi kandırmaya çalışırsınız. içinizde hep bir yan eksiktir. bunu gidermek için daha fazlasıyla birlikte olursunuz. hep daha fazla, hep daha başkaları ile... o eksiklik hiç gitmez.

ve en başta da dediğim gibi: gerçek ne acıdır ki bir tek kadına bile sahip değilsinizdir!

04.11.2012
22:22
Uğur Yaman

973
0
0
Yorum Yaz