Erkek Gözüyle Kendisine Bakmaya Çalışan Kadın

2011-01-21 01:27:00

belki şu an sözlükte, belki üst geçitte, belki iş yerinde belki de yolda olan kadındır bilemeyiz. ama her kadın ara ara bu kadın olur. bunu söyleyebiliriz.

öncelikle "erkek gözüyle kendisine bakmaya çalışan kadın"ı, "erkek olarak kadın ruhuna empati kurup erkek gözüyle kendisine bakmaya çalışan kadın profili" çizmeye çalışacağım. evet. tam olarak böyle.

her insan muhakkak ayna karşısında vaktinin bir bölümünü harcar. yanlış hatırlamıyorsam, ingiliz bilimadamları, ingiliz kadınlarının ayna karşısında yaşamları boyunca 3 yıl geçirdikleri tespitini yapmışlardı. kadınların, erkeklerden daha fazla ayna karşısında zaman geçirmesi de malum bir hadisedir.

- erkek gözüyle kendisine bakmaya çalışan kadınlar ayna karşısında vakit geçirirken, daha çok popo kısımlarına bakarlar elbiselerinin oturup oturmadığı konusunda. kilo takıntısı olanlar buna karın bölgesini de eklerler. ama her kadın erkeklerin popo merakını bildiğinden ve erkeklerin popoya bakınca cinselliği düşündüğünü bildiğinden veya tahmin ettiğinden, popoya özel ilgi gösterirler. avuç içleri ile popolarına dokunur, kalçalarını dışarı çıkararak aynada bir de öyle bakarlar kendilerine.

- özellikle popo ve karın bölgesine bakarken, boy aynasında bakmayı tercih ederler. yarım aynalarda görünse bile boy aynasını tercih ederler. eğer etek giyilmişse, ayna karşısında hafif yürüme aktiviteleri gerçekleştirirler. yürürken arkalarına, yanlarına bakacak şekilde açılarını ayarlarlar.

- birçok kadın dar bir şey giydiğinde giydiği elbisenin/pantolunun alt kısmında hava kabarcığı oluşmuşsa veya tam oturtamıyorsa üstüne, iki bacağını kırarak yere yaklaşma hareketi yapar ve elbiseyi üzerine oturturlar. sanmıyorum ki eğer ayna karşısında iseler bu anı aynadan izlememezlik yapmasınlar.

- evden çıkmadan evvel giyinirken, muhakkak elbise seçiminde bulunurken; o elbise ve nasıl yakıştığı hakkındaki erkek yorumlarını hatırlarlar. eğer buluşulacak kişi hoşlanılan bir erkekse, ya erkekler tarafından en çok olumlu yorum alınmış kıyafeti, ya da o kişinin beğendiği bir kıyafet, saç tipi, makyaj tipi varsa o hal alınmaya çalışılınır tekrar. eğer özel kişiden kıskanılan bir kadın olacaksa ortamda ve kadın en çok hangi konuda rakip görülüyorsa; kıyafet seçimi buna göre değişir. özel kişinin onun kadınsılığını beğendiğini düşünüyorsa, daha kadınsı kıyafetler giyer. etek seviyorsa etek tercih eder. eğer kızın başka bir tarafı rakip görülüyorsa, o konuya vurgu yapacak bir kıyafet ve makyaj seçimi yapılır. burada tema, erkeğinin gözünde daha hitap edilir olması kriteridir. o sebeple erkeğine ve rakibine göre uyum sağlanmaya çalışılır.

- saçlarını eğer dağınık yapmışsa, saçlarını ayna karşısında muhakkak dağıtma antremanları yapar. nasıl göründüğüne bakar. blendax kızı olmayacaktır bilir. ama erkeklerin, saçı ahenkle dans eden kızlardan hoşlandığını ve kışkırtıcı bulduklarını da bilir. bu sırada kendiliğinden gözü dudaklarına da takılır. çünkü amacı kışkırtıcı olmakken, dudaklarının da uyumunu yapması gerektiğini düşünür. özellikle ruj veya dudak kremi sürerken, dudaklarını sürtme sırasında öpüyormuşçasına aynada dudaklarına bakar. öpüşmeyi hayal eder. dışarıdan nasıl göründüğü konusunda fikir sahibi olarak bir nevi kısa bir antreman yapar.

- makyajı bittikten sonra aynada kendisine bakarken muhakkak başı eğik gözler dikik bir şekilde kendisine bakacaktır. bu, çekici olma arzusu ile çekici hissetme modunun bir dışavurumudur. bir şeyi beğenen veya beğenme gözüyle bakan kadınların bakışları farkında olmadan bu hale bürünür. başları eğilir, bakışları dikleşir ve derinleşir.

- yolda giderken asıl etkilemek istediği kişinin neler düşünebileceğini önceden anlamak ve mümkünse düşüncelerini yönlendirebilmek için bazı erkeklerle göz teması kurmaya kalkar. veya onların kendisine bakıp bakışları ile tepki vermesine olanak tanır. aldığı tepkilere göre hareketlerini değiştirmeyi veya geliştirmeyi düşünebilir. o anda kendisine dışardan bakıyormuş gibi de canlandırır. hatta erkeklerin beğendiğini düşündüğü bir anı varsa, buluşma öncesi aynı hareketi/yürüyüşü/duruşu, ayna karşısında yaparak empati özelliğini geliştirmeye çalışır.

- eğer işler yolunda gitmiş ve gece sevişilmeye başlanmışsa, seks sırasında kendisini görebileceği bir ayna varsa kendisini izler. erkeğinin en çok olumlu tepki verdiği anların fotoğrafını aynada zihnine kazır. gerektiği zamanda kullanmak üzere hafızasına bu bilgiyi depolar. özellikle ortamda ayna varken sevişen kadınların daha dik ve oval olmayan duruşlar sergilediği aşikardır. çünkü ayna karşısında çekiciliğini ölçmeye çalışan kadın, oval kadın duruşlarının çekici olmadığını görür.

edit: ben bir erkeğim. yanılabilirim, yamultabilirim; bu açıdan yazdıklarımın ne doğru olduğunu ne de yanlış olduğunu kimse söyleyemez. empati kuruyorum şunun şurasında.

24.03.2009

17:52

505
0
0
Yorum Yaz