Erkek Bedeninin Dokunulabilir Olması

2017-02-17 21:43:00

bazen kadına bazen de erkeğe haksızlıktır:

kadınlara haksızlık olduğu noktalar:
* bir kadın üstsüz dolaşamaz. dolaşsa kötü kadın olur, tepki gösterilir falan filan. bildiğiniz durumlar. ama bir erkek üstsüz her yerde dolaşabilir. atletle sokakta yürüyen adam bile görebilirsiniz. bunu kadına haksızlık olarak yazdım. bazılarınızın kafası karışmış olabilir. asıl kadınların üstsüz dolaşmaması erkeğe haksızlık diyebilir :) ben o açıdan bakmıyorum. bu kadının özgürlüğü ile ilgili bir durum. o bu konuda türlü baskı altında iken, erkek böyle bir baskı hissetmez. yaptırımı yoktur ona. tamirci çatalı diye bir şey var lan bu memlekette. adamlar bu kadar rahat yani. belki kadınlar da üstsüz dolaşıp rahatsız edilmemek ister. bilmiyorum. şahsen ben evde boxer ile dolaşabiliyorum, üst çıplak oturabiliyorum ve herkes doğal karşılıyor. ama herhangi birinin kız kardeşi, annesi vs donla falan dolaşamıyordur. yani sadece erkekler mi tahrik olur? bu mudur? o sebeple mi ? kadınlar olamaz mı yani? onlar insan değil mi? peki sizce bunun islamla veya dinlerle alakası var mıdır? en modern insanların bile reflekslerinden kurtulup düşünmesi lazım bunu. hiç atletle donla evde dolaşırken annenizi veya kardeşinizi tahrik ettiğinizi veya edebileceğinizi düşündünüz mü? düşünmediniz. ama onların don atlet gezmesini yadırgarsınız sanıyorum. ben de bu yazıyı yazarken farkına vardım aslında. oysa onları donla falan görsem tahrik olmam. ama bu memlekette ve dünyada anasına bacısına hallenen türlü insan olduğunu da biliyorum. demek ki bu insanların eğitimi ve bakış açıları ile alakalı. kadınların insan olduğunu unutuyoruz bence yarıçıplak dolaşıp aynı şeyleri yapmamalarını onlardan beklerken. bugüne kadar bilinçsiz görgülerle bilmeden de olsa yanında yarı çıplak dolaştığım her kadından özür dilerim. onları yadırgadığımdan değil. belki de onların "ben dolaşamıyorum" böyle diye düşünmesine sebep oldum. eğer böyle bir şey düşündülerse çok üzgünüm. 

erkeğe yapılan haksızlıklar:
* bir metrobüstesiniz mesela, ya da tıkış tepiş bir yerde. bir kadın varsa ona değmeden veye temas olacaksa göt göte temas olacak şekilde geçilmesi kabul edilir. ama neden erkeklere bu durum olmuyor? kadının yanından geçeceksem götümü değdirerek geçebiliyorum ve bu bile asgari hoşgörüde kalabiliyorken, bir kadın bana yüzü dönük geçse kimse bir şey demiyor. burdaki bilinçaltı mantık kadının rızası varsa mantığıdır aslında. yani insanların genel sosyal kurallarının içine özüne işlemiş ve sorguyu kesmişiz. kadın yüzü dönük geçiyorsa demek bir şey olabileceğini kabul ediyor, o zaman rızası var, o zaman suç onda, o zaman elleyebilir, ponçikleyebilir, hatta bafileyebilirsin. günah senden gider. işte o kokuşmuş beyinlerin ana mantığı böyle işliyor. oysa ben rahatsız oluyorum lan. burda şu mantık da var. erkek her zaman hazırdır nefes alsın yeterdir mantığındadır. değil amk. %1'lik dilimde bile olsam benim için değil. gelmesin abi hiçbir kadın o kadar dibime. beni bu kadar düz adam şeklinde kategorize edemesin. benim iq seviyemi, kültür düzeyimi asgariden kabul edip de bana dolaylı olarak hakaret edemesin genel kabullerle. kadın yüzü dönük geçerse tepki yok, erkek kadına geçerse tepki var. işte ciğeriniz bu. az önce anlattığım mantık. sorgulamadan kabul ettiğiniz, kalbinize karası işlemiş pis mantık. bana erkekler de sürtmesin amk. gay diye bir olay var, sapığı var, onu da geçtim özel alan diye bir şey var amk. sadece vücudu azcık değiyor diye tatmin olan insanlar var. hasta bunlar. bu yasaklı, bu tabulu eğitimle büyümüş milyonlarca hasta ile aynı gemideyiz. boğuluyorum amk özel alanıma tecavüzünüzden. erkek bedeni otoban değil amk herkesin dokunup herkesin geçebileceği bir yol değil yani. 

filhakika,

bir kadınla bir erkeğe dokunmak aynı şey değil. aynı tepkiler alınmıyor. bu da yüzlerce yıllık maziden, sorgusuz kabullerden ileri geliyor. içinde kokuşmuş, pislik düşünceler barındırıyor ve beni rahatsız ediyor.

bir kadının göğsüne dokunamıyorsak, bir erkeğin de göğsüne dokunamamalısınız.
bir kadının göbeğine dokunamıyorsak, bir erkeğinkine de dokunamamalısınız.

seviyorsanız, sevişiyorsanız kimse size karışamamalı.

eşitlikse mutlak eşitlik...

siz hiç maç bitimi erkeğinin götüne yapışmış ve onu öyle çıkışa götüren bir kadın gördünüz mü? normalde kadınının götüne yapışmış erkek görünce verilen tepkileri tahmin edersiniz ulu orta. ama orda, hem de onca malum kitleden kişinin arasında doğaldır bu. çünkü onlar da kabul etmişlerdir kadına salça olduklarını. adamın korumak için, kadının götünü sağlama almak için yaptığını. burdaki pislik midenizi bulandırmıyorsa size anlatacak bir şey yok. yıllar önce çıktığınız yere dönüp tekrar başlamanız lazım hayata ama başka şartlarda.

ne zaman oluruz biliyor musunuz?

tıkış tepiş ite kaka, sevdiğinin götüne yapışa yapışa değil de, herkesin özel alanını bozmadan maçlardan çıkabildiğimiz gün... hem de statta hiç kadın olmasa bile...

ne zaman oluruz biliyor musunuz?

bayan kelimesini unuttuğumuz gün.
https://eksisozluk.com/bayan--47844?a=search&author=albastropos

ne zaman oluruz biliyor musunuz?

sıra kültürünü öğrendiğimiz zaman.

ne mi oluruz?

"adam" diyeni terlikle dalarım. ağzını yüzünü kahrederim. :)

insan olmak o kadar zor olmasa gerek be... en azından bazılarımız için.

362
0
0
Yorum Yaz